Wiemy ile ZARABIA Jacek Kurski! PADNIESZ z wrażenia

W ostatnim czasie w mediach zrobiło się głośno o nieoficjalnej informacji o Jacku Kurskim. Mianowicie krążą pogłoski, że prezes TVP Jacek Kurski został odwołany przez Radę Mediów Narodowych.

Jacek Kurski pełnił funkcję prezesa TVP od 2016 r. Jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów telewizji publicznej w historii. Przez te lata zarobił też sporą sumę pieniędzy. Ostatnio pojawiły się jednak nieoficjalne pogłoski, że prezes TVP Jacek Kurski został odwołany przez Radę Mediów Narodowych.

 

Korespondencyjne głosowanie nad odwołaniem Jacka Kurskiego ze stanowiska ma co prawda odbywać się do poniedziałku, jednak podobno już wszyscy członkowie Rady Mediów Narodowych oddali głos w tej sprawie. 9 marca zostanie ogłoszona oficjalna decyzja Rady Mediów Narodowych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Poruszająca scena na pogrzebie Królikowskiego! Lucy z „Rancza” TAK pożegnała Kusego

 

Jacek Kurski jako prezes TVP w latach 2016-2017 zarabiał mniej więcej podobnie, bo ok. 300 tys. zł ( w 2016 r. 304 tys. zł brutto, a w 2017 r. ok. 333 tys. zł.). W 2018 r. natomiast jego zarobki wzrosły i wynosiły aż ok. 414 tys. brutto. Zgodnie z informacją podaną przez Wirtualne Media równało się to 7-krotności średniej krajowej, czyli zarabiał 34,5 tys. zł miesięcznie.

 

Wiadomo, że jeden z poprzedników Jacka Kurskiego, Robert Kwiatkowski (kadencja 1998-2004) zarabiał podobnie, bo ok. 35-47 tys. zł miesięcznie. Natomiast według „Faktu” prezes TVP w latach 2011-2015, Juliusz Braun, miał dochody w wysokości ok. 19,5 tys. zł. miesięcznie.

 

 

Źródło: bussinessinsider.com.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com TVP Info

Komentarze