Wiemy jakie są warunki wprowadzenia pełnego lockdownu

Dziennik.pl powołując się na źródła w rządnie poinformował, iż w najbliższym czasie wprowadzony zostać może pełny lockdown. By tak się stało mu si zostać spełniony jeden podstawowy warunek.

 

Od dłuższego czasu sytuacja w Polsce związana z koronawirusem jest zatrważająca. Prawie codziennie bite są dobowe rekordy zakażeń i obecnie nie ma dnia, gdzie liczba kolejnych przypadków spadłaby poniżej 10 tysięcy. Wobec tego rząd postanowił wprowadzić różne obostrzenia. Na początku zaczął od nałożenia obowiązku zakrywania nosa i ust w całej przestrzeni publicznej. Poza tym zamknął siłownie oraz baseny, całą Polskę określił jako żółta strefa, by trochę później ogłosić ją czerwoną strefą. W ostatnim czasie lokale gastronomiczne przestały funkcjonować na standardowych zasadach i możliwe jest z nich tylko pobieranie jedzenia na wynos. Dodatkowo większość uczniów edukuje się zdalnie, a zgromadzenia możliwe są tylko do 5 osób.

 

To tylko część z obowiązujących obostrzeń. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie czekają nas kolejne. Jak podał Dziennika.pl powołując się na źródło informacji związane z rządem „Jeśli do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown”.

 

Według Dziennika.pl „wszystko zależy od tego, czy zauważalne staną się efekty obostrzeń z połowy października: poszerzenia czerwonych stref, odesłania młodzieży na e-lekcje”. Jak poinformował ten portal, jeśli liczba nowych zakażeń nie zwolni to rząd będzie chciał zareagować jeszcze przed świętem Wszystkich Świętych.

 

Źródło: Dziennik.pl

Foto: pikistKomentarze