Wiemy kto został DZIECKIEM ROKU! JEST NIM 15-LETNIA WYNALAZCZYNI!

Magazyn Time słynie między innymi z przyznawania nagrody Człowiek roku. Tym razem zaskoczyli nas i pierwszy raz w historii przyznali tytuł Dziecka roku

W zeszłym roku tytuł Człowieka roku zdobyła Greta Thunberg, która słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących ochrony środowiska. Jest również aktywistką klimatyczną i przewodziła strajkom w 2018 roku właśnie w tej sprawie. W tym roku nagrodę zdobyła Gitanjali Rao!

Wiemy, że Times postanowił przyznać nagrodę Dziecka roku pierwszy raz w historii istnienia! Taki zaszczyt spotkał 15-letnią wynalazczynię Gitanjali Rao. Młoda wynalazczyni opracowała wtyczkę do przeglądarki internetowej, która służy „wyłapywaniu” cyberprzemocy za pomocą sztucznej inteligencji, a także opracowała urządzenie, które służy do pomiaru ilości ołowiu w wodzie pitnej.

Gitanjali Rao ma 15 lat i jest pochodzenia indyjsko-amerykańskiego. Wybrano ją spośród 5000 kandydatów, a ostatecznie obok niej 4 dziewczynki zajęły pomniejsze miejsca.

Fot. time.com

Sama Gitanjali uważa, że jej celem jest nie tylko tworzenie wspaniałych urządzeń, ale również inspirowanie innych, gdyż każdy może być taki jak ona.

Z całego serca gratulujemy młodej i zdolnej wynalazczyni nagrody!

Źródło: bezuzyteczna.pl

Zobacz także: Honorata Honey Skarbek kusi na basenie… TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!Komentarze