Wiesław Gołas NIE ŻYJE. Aktor miał 90 lat.

Dziś dotarły do nas smutne informacje. Zmarł wybitny aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, Wiesław Gołas. Artysta miał 90 lat. W zeszłym roku przeszedł udar.

Kochany przez widzów

Wiesław Gołas był uwielbiany przez widzów, zarówno tych młodszych  jak i starszych. Aktor znany był z serialu : „Czterej pancerni i pies” czy z filmu „Brunet wieczorową porą”. Za miesiąc skończyłby 91 lat. Widzowie kochali go za niezliczone role komediowe. Był członkiem Kabaretu Starszych Panów czy Kabaretu Dudek. Wszyscy doskonale pamiętamy w jego wykonaniu piosenkę „W Polskę idziemy”.

Szare Szeregi

Zanim Wiesław Gołas został ceniony i bardzo lubianym aktorem to podczas II wojny światowej wstąpił do Szarych Szeregów. Kradł i szmuglował broń, a w 1944 roku został aresztowany przez Gestapo. Po wojnie wybrał studia w Państwowej Szkole Teatralnej w Warszawie. Studia ukończył w 1954 roku i debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Następnie przez 30 lat był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie i Teatru Polskiego.

Popularność

Wiesław Gołas ogromną popularność zdobyła jako Tomek Czereśniak w serialu „Czterej pancerni i pies”. Widzowie mogli oglądać go też w „Lalce” , „Poszukiwany, poszukiwana” czy w „Brunecie wieczorową porą. Aktor miał na swoim koncie wiele odznaczeń państwowych, takich jak: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski czy Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wiesław Gołas od lat chorował na serce, przeszedł zawał oraz udar w zeszłym roku. Za miesiąc skończyłby 91 lat.

Źródło: RMF24

Zdjęcie: screen YouTubeKomentarze