„Wilk i zając” powraca! Powstały już kolejne odcinki legendarnej bajki!

Kultowa rosyjska animacja powraca. A wszystko to dlatego, że bajka „Wilk i zając” obchodzi okrągły jubileusz 50 urodzin.  Wytwórnia postanowiła nagrać zupełnie nowe odcinki! Fani perypetii wilka i zająca mogą czuć się zachwyceni.

 

O tym, że „Wilk i zając” powraca poinformowała Juliana Słaszczewa: „W związku z 50-leciem naszych bohaterów, Sojuzmulfim rozpoczyna prace nad nowym cyklem filmów animowanych o Wilku i Zającu”. Prezes studia animacji filmowej Sojuzmultfilm powiedziała również, że łącznie ma powstać 26 nowych odcinków. A przypomnijmy, że oryginalny serial liczył ich tylko 20. Pomimo małej liczby odcinków bajka „Wilk i zając” nadal bawi kolejne pokolenie Rosjan i nie tylko.

 

Rosjanie cieszą się powrotem ich kultowego dzieła. Wicepremier Rosji Olga Gołodiec informację o powrocie „Wilka i zająca” nazwała „prezentem dla najmłodszego pokolenia Rosjan”.  Z kolei „Rassijskaja Gazjeta” stwierdziła, że deklaracja Słaszczewej (prezes wytwórni) to największa sensacją pierwszego dnia obrad forum w Petersburgu.  Na terenach byłego ZSRR bajka jest żywą legendą. Aż 80 procent Rosjan przyznało, że obejrzało wszystkie odcinki  „Wilka i zająca”.

 

Zobacz też:  Premier Mateusz Morawiecki to NAJBOGATSZY szef rządu W HISTORII. Ujawniamy jego majątek!

 

Animacja „Wilk i zając” cieszy widzów od 1969 roku. Oryginalnie kreskówka nosi nazwę „Nu, pogodi!”, czyli sławną wypowiedzią wilka po każdej nieudanej próbie schwytania zająca. Swoich głosów użyczyli: Anatolij Papanow (Wilk) i Klara Rumianowa (Zając). Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się premiera nowych odcinków bajki, a także jaką będzie technika animacji.

 

Źródło: anty radio.pl oraz Wikipedia, foto: YouTubeKomentarze