Wiosna ZIMĄ? Duże zmiany w pogodzie! Termometry pokażą nawet…

termometry

Jedno jest pewne- zima trzydziestolecia i mrozy nam nie grożą! Co więcej tej zimy da o sobie znać aura przypominająca wiosnę! Termometry pokażą nawet…

Według prognoz cały luty pokaże dodatnie temperatury, a przy tym będą nam towarzyszyć dni ze sporą dawką słońca.

 

W środę przez Polskę przejdzie chłodniejszy front z północy na południe za sprawą, którego wystąpią opady atmosferyczne w wielu rejonach kraju. Kolejne dni to dominacja wyżu znad Bałkanów, który może nie zapewnić wszędzie pogodnej aury.

 

Będzie to widoczne zwłaszcza w czwartek i piątek w niektórych rejonach Polski. Noc z piątku na sobotę może upłynąć z opadami, nawet deszczu ze śniegiem i śniegu. Weekend natomiast  prawdopodobnie minie z dużą ilością chmur i punktowymi opadami.

 

Epizody zimowe są możliwe w najbliższych 16 dniach, ale nic nie wskazuje na to, aby nadeszła śnieżna i mroźna zima.

 

Model CFS prognozuje odchylenie temperatury miesięcznej od normy o nawet 3-4°C. To oznacza, że luty będzie najprawdopodobniej miesiącem bardzo ciepłym. Z temperaturą przeważnie powyżej normy wieloletniej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie w lutym termometry pokażą nawet powyżej 10 stopni na nizinach.

 

ZOBACZ TEŻ:Jackowski OSTRZEGA RZED LATEM! „Będzie naprawdę (…)”!

 

Nieco niższe wartości temperatur w pierwszej dekadzie lutego są jak najbardziej prawdopodobne. Jeśli jednak wystąpią opady śniegu to będą one przelotne i długo nie utrzymają się. Okresami dokuczliwe mogą okazać się mgły.

 

 

Źródło:fanipogody/pixabayKomentarze