Wirus jest dużo groźniejszy!? W tym regionie AŻ 38% hospitalizowanych to MŁODZI LUDZIE!

Jak pokazują badania osoby młode nie do końca mogą czuć sie bezpiecznie. W tym regionie 38% hospitalizowanych to młodzi ludzie.

Zdaniem ekspertów koronawirus atakuje w sposób bardziej ostry osoby starsze. Jak się jednak okazuje, młodzi ludzie nie do końca mogą czuć się bezpiecznie. Dane CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) pokazują, że 38 procent pacjentów hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem stanowią ludzie w grupie wiekowej do 20 do 54 lat.

Według informacji podanych przez portal medonet.pl, CDC wydało raport nt. zachorowań na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Wśród 2500 zarejestrowanych przypadków 38 procent to były to osoby w wieku w wieku od 20 do 54 lat. Wśród 121 pacjentów przyjętych na oddział intensywnej terapii, dorośli w wieku poniżej 65. lat stanowili prawie połowę przypadków.

Te same badania ukazują, że 20 proc. hospitalizowanych pacjentów i 12 proc. pacjentów intensywnej terapii było w wieku 20-44 lata.

 

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD WPROWADZA STAN EPIDEMII. Premier poinformował o zaostrzeniu rygoru!

 

Wśród 2449 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem:

 

  • 6 procent  miało 85 lat i więcej,
  • 25 procent było w przedziale wiekowym 65-84 lata,
  • 29 procent w wieku 20-44 lata.
  • W grupach wiekowych 45-54 i 55-64 lata było po 18 procent
  • a w grupie poniżej 19 lat tylko 5 procent

 

Według ekspertów i autorów tego raportu wstępne dane informują także, że ciężkie objawy choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, wymagające hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii, a nawet śmierci, mogą wystąpić u dorosłych praktycznie w każdym wieku.

 

źródło: medonet.pl

fot. pixabayKomentarze