Witold Paszt NIE ŻYJE. Artysta odszedł w otoczeniu najbliższych.

Witold Paszt nie żyje. Taką smutną informację przekazały córki artysty w mediach społecznościowych. Wokalista zespołu „VOX” i juror „The Voice Senior” żył 68 lat.

Walka z chorobą

Witold Paszt zmarł w wieku 68 lat. O śmierci artysty poinformowały jego córki. W mediach społecznościowych napisały:

Wczoraj późnym wieczorem (18 lutego), dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa.

Córki dalej pisały:

Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do niej spieszył.

Wśród bliskich

Witold Pasz odszedł otoczony najbliższymi osobami i ukochanymi zwierzętami. Córki napisały:

Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serce są złamane.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. Tam ukończył szkołę muzyczną, był też studentem Wydziału Wychowania Muzycznego na UMCS w Lublinie. Karierę muzyczną rozpoczął w Victoria Singers. Pod koniec lat 80-tych stworzył kwartet VOX, który odnosił niezwykłe sukcesy w Polsce. Witold Paszt wystąpił w „Tańcu z gwiazdami”. W pierwszej edycji programu walczył z Anną Głogowską o Złotą Kulę w finale. W zeszłym roku artysta dołączył do jurorów programu „The Voice Senior”. Podczas finału programu Witold Paszt nie uczestniczył.

Źródło: Facebook/ Witold Paszt

Zdjęcie: Facebook/ Witold Paszt

 Komentarze