Władze więzienia postanowiły wypuścić na wolność 1000 osadzonych! U jednego z nich (…)!

Władze więzienia postanowiły wypuścić na wolność 1000 osadzonych! U jednego z nich (…)!

Na niecodzienny krok zdecydowały się władze więzienia stanowego Harris County Jail w Houston. W obawie przed wybuchem pandemii koronawirusa w placówce postanowiły wypuścić na wolność 1000 osadzonych, którzy zostali uznani za najmniej groźnych!

Władze więzienia z Houston tłumaczyły, że była to bardzo trudna, a zarazem ważna decyzja. 1000 osadzonych, którzy teraz cieszą się wolnością zostało wypuszczonych, w obawie przed wybuchem pandemii koronawirusa w więzieniu Harris County Jail. Radykalny, a zarazem trudny krok był konieczny, ponieważ władze placówki nie chciały narażać innych więźniów i pracowników na ryzyko zakażenia koronawirusem. Wielu Amerykanów jest zszokowanych tą decyzją, jednak zdaniem sędzi hrabstwa Harris. Liny Hilgado było niezbędne. Wszystko przez to, że u jednego z osadzonych wykryto koronawirusa!

 

 

 

ZOBACZ:Zarażony koronawirusem uciekł ze szpitala! Pacjent był w sklepie po (…)!

Władze placówki musiały zareagować bardzo szybko, aby zahamować ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Za zgodą amerykańskich sądów pozwolono wypuścić 1000 najmniej groźnych więźniów skazanych za drobne przewinienia. Mimo, że osadzeni zostali wypuszczeni to cały czas będą znajdować się pod nadzorem pracowników więzienia, którzy mają ich monitorować. Więźniowie, którzy opuścili Harris County Jail muszą poddać się przymusowej kwarantannie i nie opuszczać swoich domów do 30 kwietnia. Decyzja amerykańskich sądów jest bezprecedensowa, a zarazem bardzo odważna. Chcąc ograniczyć ryzyko wystąpienia pandemii na szeroką skalę postanowili potraktować ulgowo osadzonych skazanych za drobne przestępstwa bez użycia przemocy.

 

ZOBACZ TAKŻE:Jest SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA! Wiemy, kiedy się zaszczepisz

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 

 Komentarze