Ten włoski region oferuje darmowe wakacje!

W całej Europie w tym roku wakacje będą wyglądały inaczej niż do tej pory.

Wielu z nas nigdzie nie pojedzie na wakacje. Inni swój urlop zaplanują w kraju.

Skutki pandemii odczuwają nawet najpopularniejsze wakacyjne miejscowości. I właśnie na przekór wyludnieniu i opuszczeniu wyszedł jeden z włoskich regionów. Chodzi o Molise leżący na półwyspie Apenińskim. To tu w jednej z miejscowości – San Giovanni  – jest aż 440 nieruchomości, a mieszka tam tylko 12 rodzin.

Rozpoczęto więc projekt pod hasłem „Przyjedź na wakacje w Molise, oddajemy ci dom za darmo”. Kto może skorzystać z tej inicjatywy? Jest ona kierowana:

 

Dla tych, którzy nie są Molise, dla tych, którzy nie mają krewnych Molise i dla tych, którzy nie mają nieruchomości w Molise. Dla tych, którzy chcą zakochać się w Molise.

 

Zobacz też: Biegał po Helu. Na plaży znalazł coś fantastycznego! (FOTO)

 

W ramach projektu przewidziano 40 tygodniowych pobytów (od soboty do soboty) w budynkach, które teraz stoją puste. Jak czytamy na stronie stowarzyszenia Morutto, które jest inicjatorem projektu:

 

Prawdziwe wakacje przy zerowych kosztach z bardzo konkretnym celem: ożywić małe i nieznane centra Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku światowej turystyki , w którym ze względu na stan zdrowia , wszystkie tradycyjne wzorce wakacji, związane przede wszystkim ze wspaniałymi miejscami docelowymi, są pomijane.

 

https://www.facebook.com/Molise-Italy

 

źródło: moruttoKomentarze