Włoscy funkcjonariusze zadrwili z mężczyzny. Ich zachowanie uznano za pogardliwe i upokarzające

Lokalne dowództwo karabinierów w Cagliari na Sardynii wszczęło wewnętrzne postępowanie w sprawie zdarzenia na jednym z posterunków, gdzie funkcjonariusze drwili i śmiali się z prawdopodobnie nietrzeźwego i mającego kłopoty z chodzeniem mężczyzny.

 

Nagranie trafiło do sieci, gdzie w ciągu dwóch dni miało 300 tysięcy wyświetleń. Rozpowszechniły je też włoskie media. Zachowanie karabinierów uznano za pogardliwe i upokarzające wobec mężczyzny, przypuszczalnie doprowadzonego na posterunek.

 

Na krótkim nagraniu można zobaczyć, jak młody mężczyzna w pokoju komisariatu wykonuje polecenia kilku karabinierów pokazując im kroki taneczne. Ci śmieją się i rejestrują to swoimi telefonami. Mówią, by nauczył ich kroków tanga i pokazał, jak trzymać partnerkę. Gdy przewraca się, wybuchają śmiechem.

 

W mediach społecznościowych posypała się krytyka pod adresem funkcjonariuszy oraz apele o ich ukaranie. Głos zabrali również ci, którzy znają wyśmianego mężczyznę i wyjaśniają, że boryka się on z różnymi problemami.

 

W reakcji na publikację wideo wszczęte zostało postępowanie wobec uczestników tego zdarzenia. Grożą im kary dyscyplinarne.

 

Źródło: PAP
kd

Komentarze