Wojciech Cejrowski nie pozostawił suchej nitki na papieżu! [WIDEO]

Wojciech Cejrowski jest znany ze swojego ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. Wielokrotnie jego poglądy były wyśmiewane przez znaczną część środowisk lewicowych. Dziennikarz, podróżnik i publicysta nie kryje przywiązania do tradycji i do wiary katolickiej, o czym świadczą często zakładane np. koszulki z wizerunkiem Matki Boskiej.

 

A teraz Wojciech Cejrowski po raz kolejny dał się ponieść emocjom. Nie szczędził słów na temat papieża Franciszka. Jego zdaniem nie jest to dobry papież jak Benedykt XVI. Postawa papieża Franciszka wiele razy nie odpowiadała Wojciechowi Cejrowskiemu.

 

Jak zauważa Cejrowski papież Franciszek nie powinien w ogóle zajmować się na przykład kwestiami związanymi z ekologią. To nie jest, jego zdaniem, obowiązkiem głowy Kościoła mówić o segregacji śmieci czy o globalnym ociepleniu.

 

Ma bałagan w głowie, jakiś bigos. Jakże można mówić jednocześnie minus i plus?

 

Cejrowski uważa, że papież Franciszek, który reprezentuje Chrystusa na ziemi nie powinien pozostawać w sprzeczności z oficjalną nauką Kościoła i przede wszystkim z Ewangelią. Dla Cejrowskiego nie powinien on wypowiadać się aprobująco na temat homoseksualizmu i tego aby być miłosiernym dla osób o różnych preferencjach seksualnych. Podróżni mówi jasno:

 

Jeżeli się wypowiada o polityce, ideologii gender, to nie wypowiada się w temacie dogmatów wiary, a tylko tego dotyczy jego nieomylność. Ten papież jest omylny bez przerwy

 

Możemy być jednak pewni, że to nie jest ostatni raz kiedy Cejrowski komentuje poczynania papieża Franciszka. Już w pierwszych dniach po wyborze podróżnik nie miał o nim dobrego zdania. Także niewiele się zmieniło.

 

ZOBACZ: Piotr Zelt przeżywa dramat. Jak można było go tak oszukać?

 

 

Źródło: YTKomentarze