Wojna o AFERY! „Ta władza jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek zasad”

Niech PiS podsumuje własne afery, jest ich więcej – Kierwiński odpowiada na publikację PiS – „Afery Koalicji PO-PSL”.

 

Publikacja PiS dotyczy 115 spraw, które według polityków tworzą tzn. ,,listę afer” – pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich artykułów. W związku z publikacją Kierwiński (PO) zarzucił PiS pychę i arogancję. 

 

Poseł PO Marcin Kierwiński twierdzi, że PiS powinien „podsumować swoje afery”. „Niech PiS podsumuje swoje afery, bo rządzą półtora roku, a tych afer jest znacznie więcej, a długiej listy Misiewiczów i PiS-iewiczów nie przykryją niczym” – dodał polityk Platformy. 

 

Jego zdaniem, „nigdy w historii Polski po 1989 roku nie mieliśmy do czynienia z tak arogancką władzą jak władza Prawa i Sprawiedliwości”. „Nigdy wcześniej w Polsce, po 1989 roku, władza nie niszczyła wymiaru sprawiedliwości, nie upolityczniała prokuratury i sądów, nie niszczyła Trybunału Konstytucyjnego, armii, nie niszczyła polskiej pozycji na arenie międzynarodowej” – mówił Kierwiński.

 

„Ta władza jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek zasad; ta władza jest władzą arogancką i pyszną, która na wszystko ma jedną odpowiedź: a przed osiem lat Platforma..” – uważa poseł PO. 

 

 

źródło: PAP

KGKomentarze