Wokalistka zespołu Roxette nie żyje! Zmarła w…

Smutna wiadomość dla fanów zespołu Roxette. Nie żyje 61-letnia wokalistka i frontmanka, Marie Fredriksson. Artystka od dłuższego czasu zmagała się z chorobą nowotworową (rakiem mózgu). Zmarła wczoraj rano. 

Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła w poniedziałek 9 grudnia rano w swoim domu – czytamy w komunikacie wystosowanymm przez Dimberg Jernberg. Post został opublikowany w mediach społecznościowych. 

Fredriksson stworzyła zespół Roxette z przyjacielem Perem Gessle w 1986 roku. W tym samym roku wydali swój pierwszy album i osiągnęli międzynarodowy sukces. Do największych hitów zespołu Roxette zaliczamy następujące utwory: „Spending My Time”, „Listen to your heart”, „It must have been love”, „Fading like a flower”, „How do you do”. 

Dziękuję Marie, dzięki za wszystko. Byłaś wybitnym muzykiem, mistrzynią śpiewania, niesamowitym artystką. Dziękuję ci za malowanie moich czarno-białych piosenek najpiękniejszymi kolorami. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką przez ponad czterdzieści lat. Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że mogłem spędzić tak wiele czasu z twoim talentem, ciepłem, wielkodusznością i poczuciem humoru. Cała moja miłość idzie do ciebie i twojej rodziny. Nic już nie będzie takie samo – takimi słowami pożegnał Marie Fredriksson jej przyjaciel z zespołu, Per Gessle. 

Posłuchajcie największego hitu zespołu Roxette – „It must have been love”. 

Źródło, zdjęcia: Youtube, Facebook, CNN

Zobacz również: Nie ŻYJE znana polska aktorka! Uwielbialiśmy ją za „Och Karol”!

 

 Komentarze