Wpłacił 10 milionów złotych na konto Miasta Krakowa. Potem zaczęły się problemy!

Pewien obcokrajowiec wpłacił 10 milionów złotych na konto Miasta Krakowa.

Wpłata miała miejsce jeszcze w lutym 2021 r.. Teraz radni domagają się ujawnienia tożsamości tego mężczyzny, jednak prezydent – Jacek Majchrowski, odmawia udzielenia tej informacji.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Darowizna ma zostać przeznaczona na finansowanie dwóch inwestycji – centrum muzyki na Cichym Kąciku oraz parking wielopoziomowy przy Błoniach.

 

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie chce ujawnić danych darczyńcy. Jego zdaniem to osoba fizyczna i nie musi tego robić.

– informuje Onet*.

 

Tymczasem prawnicy oraz radni Miasta Kraków są innego zdania. Jak twierdzą, pieniądze wpłacone na rzecz miasta, stają się publiczne. Z tego też względu, podobnie jak inne środki finansowe, podlegać powinny zasadom transparentności.

Drugi argument dotyczy realizowanych inwestycji. Adwokat Agata Szopińska mówi:

 

Można sobie wyobrazić przecież taką sytuację, że darowizny dokonuje firma albo jej pracownik, a następnie ta firma stara się o przeprowadzenie inwestycji na terenie Krakowa. Z pewnością wzbudziłoby to wątpliwość*

 

Radny Michał Drewnicki wystąpił z interpelacją do Jacka Majchrowskiego. Poprosił w niej o ujawnienie danych tajemniczego mężczyzny. Jednak ta interpelacja nie przyniosła skutku.

Obecnie radni rozważają złożenie wniosku do sądu w sprawie ujawnienia danych mężczyny, który wpłacił na rzecz Miasta 10 milionów złotych.

 

>>>Niepokojący wygląd męża Joanny Moro. Co mu jest? – pytają fani.

 

cyt. onet.plKomentarze