WRACA afera z wyborami pocztowymi! Sąd był BEZWZGLĘDNY!

Wraca afera z wyborami korespondencyjnymi. Sąd nie miał wątpliwości! O co chodzi?

Minister Cyfryzacji nie miał prawa do przekazania rejestru PESEL Poczcie Polskiej na wybory 10 maja 2020 r. WSA nie miał wątpliwości w tej sprawie!

– Przekazując w kwietniu 2020 r. dane obywateli Poczcie Polskiej na zapowiadane wybory korespondencyjne na Prezydenta RP, Minister Cyfryzacji działał bez podstawy prawnej. Naruszył tym samym art. 7 i art. 51 Konstytucji. Wojewódzki Sąd Administracyjny (IV SA/Wa 1817/20) uwzględnił skargę RPO, który wniósł o uznanie tej czynności ministra za bezskuteczną – podał RPO.

22 kwietnia 2020 r. Minister Cyfryzacji przekazał poczcie dane z rejestru PESEL. 30 kwietnia 2020 r. RPO poinformował ministra Marka Zagórskiego, że nie miał podstawy prawnej do przekazania danych. Minister twierdził, że działał na podstawie specustawy covidowej.

Zobacz także: Jest PROGNOZA na najbliższe miesiące! Pogoda DA NAM POPALIĆ!

Ustawa, o której mówił się minister, rzeczywiście zezwalała na realizowanie zadań dotyczących wyborów, ale 20 kwietnia Poczta Polska nie organizowała jeszcze wyborów. Przepisy, które na to zezwoliły, zaczęły obowiązywać 9 maja.

26 lutego 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał bezskuteczność czynności ministra. Wyrok nie jest prawomocny.

Wygląda na to, że afera z wyborami jeszcze trochę potrwa. Jak to możliwe, że urzędnicy nie znają przepisów prawa? To się w głowie nie mieści!

Zobacz także: Ruszyła budowa WAŻNEJ obwodnicy! Pójdą na to MILIONY!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze