Wraca próbny miesiąc na Netflix! Ale nie jest dostępny dla wszystkich…

Jakiś czas temu Netflix postanowił wyłączyć możliwość uruchomienia bezpłatnego okresu próbnego dla nowych użytkowników. Ruch ten wzbudził wiele kontrowersji, ale pojawiły się też głosy aprobaty. Teraz jednak pojawiła się opcja ‘przetestowania” serwisu dla osób, które nie posiadają wykupionej subskrypcji. 

Kilka lat temu można było korzystać z darmowego okresu próbnego przez jeden miesiąc, podając jedynie mejla i numer karty debetowej. Okazało się jednak, że opcja ta stała się niedostępna dla naszego kraju. Z jednej strony użytkownicy serwisu Netflix oceniali to jako dyskryminację, a z drugiej słychać było głosy mówiące, że jest to właściwa polityka walki z piractwem. 

Czytaj także: Nowa praca? Obowiązek informowania o wynagrodzeniu już niedługo

Teraz jednak możliwość sprawdzenia serwisu dla użytkowników nieposiadających konta powróciła. Nie jest jednak dostępna dla wszystkich. Jak można załapać się na darmowy okres próbny?

Użytkownik, który wykupił abonament może na swoim koncie wygenerować jednorazowy link. Można go przesłać osobie, która chciałaby skorzystać z okresu próbnego. Zatem w przypadku chęci wypróbowania Netflixa, należy najpierw znaleźć osobę, która niejako nas serwisowi zarekomenduje. 

Czytaj także: Katecheta uczy, że Owsiak to… złodziej

Zaznaczyć trzeba, że nie jest to żaden program afiliacyjny. Użytkownik udostępniający link nie otrzyma od serwisu nic oprócz powiadomienia o aktywacji linku (lub jego niewykorzystaniu). Netflix zastrzega sobie jednak prawo do odebrania prawa do skorzystania z promocji osobom, które zdobyły link w nieuczciwy sposób.Komentarze