Wraca ZAKAZ zgromadzeń powyżej 4 osób i zamknięte siłownie! Covid-19 ponownie uderzył w…

Powrót zakazu zgromadzeń powyżej 4 osób, zamknięcie siłowni. Covid-19 ponownie uderza w Azji.

Władze Hongkongu zapowiedziały w poniedziałek znów zostaną zaostrzone reguły dystansu społecznego. Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem. Od środy w Hongkongu obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej czterech osób. Ponadto zamknięte są bary, kina i siłownie.

Decyzja została podjęta po wzroście liczby zakażeń. Na temat powrotu obostrzeń mówiła podczas konferencji prasowej szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam. Nieco wcześniej służby zgłosiły fakt 52 nowych przypadków zakażenia. To jeden z najwyższych przyrostów zachorowań w skali dnia na terenie regionu.

Także w miniony poniedziałek w Hongkongu zmarła 95-latka zakażona COVID-19. Kobieta była mieszkanką domu opieki nad seniorami w dzielnicy Tsz Wan Shan.

-W związku z nawrotem epidemii od środy znów zakazane będą zgromadzenia z udziałem więcej niż czterech osób w miejscach publicznych. Tymczasowo zamknięte będzie 12 rodzajów instytucji, w tym bary, kina i siłownie – zapowiedziała Lam. Jednocześnie wystosowała apel o walkę z koronawirusem.

Celem ograniczenia ryzyka transmisji wirusa w lokalach gastronomicznych, restauracje mogą przyjmować klientów tylko między godziną 5 a 18. W pozostałych godzinach można składać zamówienia tylko na wynos.

Władze Hongkongu zapowiadają zwiększenie liczby wykonywanych testów. Badaniem ma zostać objętych nawet 400 tysięcy osób. W tym pracownicy domów opieki społecznej, restauracji, zarządów budynków oraz kierowców taksówek.

Łączna liczba zakażonych w Hongkongu od początku trwania pandemii to 1521 osób.Komentarze