Wracamy do domu z Euro 2020. Czy Paulo Sousa straci posadę trenera?!

Wczorajszy wynik meczu Polska-Szwecja zadecydował o naszym odpadnięciu z Euro 2020. Biało-Czerwoni fatalnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Europy. Po nieudanych meczach padają pytania o przyszłość trenera Paulo Sousy.

Porażka ze Szwecją

Z wczorajszym meczem ze Szwecją Polacy wiązali ogromne nadzieje. Jedynie wygrana mogła dać na awans do 1/8 finału Euro 2020. Jednak przegraliśmy w fatalnym stylu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Szwecji. Jednak mimo sromotnej porażki trener Paulo Sousa starał się patrzeć optymistycznie na występy Polaków podczas Euro 2020. Na wczorajszej konferencji mówił:

Lepiej funkcjonujemy jako całość w obronie. Bronimy dalej od bramki, to pozwala nam tworzyć dogodne sytuacje. Jest tez zmiana mentalna. Tylko skupienie, agresja w grze pozwalają osiągnąć sukces. Lepiej kontrolujemy grę, spychamy przeciwnika bliżej własnej bramki. Jestem zadowolony z decyzji podejmowanych przez piłkarzy.

Sousa straci pracę?

Padają pytania o przyszłość Paulo Sousy? Czy porażka w Euro 2020 przyczyni się do jego zwolnienie z funkcji trenera? Sousa powiedział:

Zbigniew Boniek mówił, że będzie prezesem PZPN do końca sierpnia i wtedy nastąpi wybór nowego szefa związku. Mój kontrakt wygasa z końcem eliminacji do mistrzostw świata. Czekamy na wybór nowego prezesa.

Facebook/Łączy nas piłka

Rośniemy w siłę?

Paulo Sousa przekonywał po porażce ze Szwedami:

Dla mnie to honor był i cały czas jest pracować z nimi. Rośniemy jako rodzina i jako drużyna. Robimy wszystko, żeby w przyszłości być jeszcze silniejszymi.

W czwartek o g.11:30 odbędzie się też konferencja Zbigniewa Bońka. Jednak dziennikarze przewidują, że Boniek w tym momencie jeszcze nie będzie chciał pożegnać się z trenerem Paulo Sousą. Jak będzie dowiemy się wkrótce.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Łączy nas piłka

 Komentarze