Wreszcie! Powstaje klasa o profilu disco-polo!

To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów tego rodzaju muzyki! Na Podlasiu powstaje pierwsza klasa o profilu disco-polo!

 

Pierwsza klasa o profilu disco-polo to ewidentny znak, że nasz kraj uwielbia ten gatunek muzyczny. Trudno temu zaprzeczyć, skoro Telewizja Polska kręci film o Zenku Martyniuku. Oferta Telewizji Polskiej wspiera muzykę disco-polo czego najlepszym przykładem jest Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem.

 

Lecz teraz niektórzy poszli o krok dalej! Właśnie powstała pierwsza klasa o profilu disco-polo w Michałowie na Podlasiu. To właśnie Podlasie jest uznawane za zagłębie tego gatunku muzycznego i z Podlasia przecież pochodzi król disco-polo Zenek Martyniuk.

 

Jak mówi burmistrz Michałowa na Podlasiu Marek Nazarko:

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym

 

Przypomnijmy, że Green Star to wytwórnia muzyki disco-polo. Czyli na lekcjach obok analizy „Dziadów” uczniowie będą interpretować „Miała matka syna”. A na wf-ie będą przygotowywać choreografię dla Marcina Millera z „Boysów”.

 

ZOBACZ: Pobili księdza przed mszą. Ale to nie koniec złych wiadomości. Zaraz po pobiciu …

 

Co na to Podlasianie? Jak mówi jeden z mieszkańców Michałowa: „klasa o profilu disco-polo to świetny pomysł. Dzieciaki będą mogły się przygotowywać do kariery muzycznej. Bardzo się cieszymy, że to w naszym Michałowie. Może któryś z uczniów zastąpi Zenka”.

 

Źródło: planeta.plKomentarze