Wściekli imigranci podłożyli ogień. W płomieniach zginęła matka z dzieckiem!

Przerażające sceny rozegrały się w największym ośrodku dla uchodźców w Europie. Wściekli imigranci, którzy usiłują wymusić transport na kontynent podpalili budynki ośrodka Moria na wyspie Lesbos w Grecji. W pożarze zginęły dwie osoby. 

W ośrodku Moria stale przebywa około 13 tysięcy uchodźców. To cztery razy więcej niż zakładano budując go. Imigranci, którzy tam trafiają marzą o dostaniu się do Europy kontynentalnej, np. do Niemiec lub Francji. Ponieważ jest im to uniemożliwiane, wszczęli bunt.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragedia na Manaslu: nie żyje polska himalaistka. Sprzeczne oświadczenia w sprawie tragedii – co się tam wydarzyło?

 

Najpierw tłum podpalił gaj oliwny znajdujący się tuż za ośrodkiem, następnie ogień został podłożony pod budynki ośrodka. Doszło do paniki i starć z policją, której wzmocnione oddziały zostały szybko wysłane na wyspę. W wyniku pożaru śmierć poniosła matka z małym dzieckiem. 

 

Władze organizują stopniowe przenosiny imigrantów na kontynent, jednak ich tempo nie zadowala zgromadzonych w Morii. to nie pierwszy raz, gdy w tym ośrodku dochodzi do rozruchów.

 

wp.pl/ foto: screenshot/zdjęcie ilustracyjne

 Komentarze