,,Współwinny chorób i śmierci wielu Polaków… zabójca zwierząt i rzeźnik drzew”

Nowoczesna poprze wniosek o wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszko (PiS). Posłanka Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer zarzuca ministrowi: „niekontrolowaną rzeź drzew, karczowanie Polski”.

 

Lubnauer mówiła o „grzechach głównych” ministra środowiska, podobnie, jak Stanisław Gawłowski (PO) krytykowała jego dotychczasowe działania (artykuł).  Wspomniała również o Puszczy Białowieskiej – „W marcu 2016 roku minister zarządził zwiększenie wycinki puszczy Białowieskiej. Ekolodzy wskazywali, że w wyniku tej decyzji Puszcza Białowieska może zostać zniszczona i zmienić się w plantację drzew” .

 

Negowana przez polityków ustawa, dotycząca wycinki drzew, stawiała przed ministrem kolejne, niełatwe pytania: ,,Czy to fatalny błąd, czy celowe działanie” – pytała posłanka. Nie brakło również mocnych słów, według Katarzyny Lubnauer Jan Szyszko to „niszczyciel przyrody, zabójca zwierząt i rzeźnik drzew”. „Jego zaniechania w kwestii smogu czynią go współwinnym chorób i śmierci wielu Polaków. Przyroda ojczysta to dobro, które ma służyć nie tylko nam, ale też naszym dzieciom i kolejnym pokoleniom” – mówiła, apelując do wszystkich Polaków. 

 

źródło: PAP

fot.: Wikipedia, pixabay

 Komentarze