Wstrząsające odkrycie naukowców! Wykryto kolejną odmianę koronawirusa

Kilka tygodni temu brytyjski minister zdrowia poinformował opinię publiczną o nowym szczepie koronawirusa. Ma on być zdecydowanie bardziej zaraźliwy niż ten, który znany był do tej pory. O jeszcze kolejnej odmianie poinformowali Włosi. Być może jest ona prekursorem szczepu angielskiego.

 

Włoscy naukowcy dokonali zaskakującego odkrycia w Brescii w Lombardii. Wykryli tam nową odmianę koronawirusa. Jak poinformowali występuje ona we Włoszech już od pewnego czasu. „Szerząca się od lata włoska odmiana SARS-CoV-2 jest bardzo podobna do osławionego angielskiego wariantu odkrytego we wrześniu i go poprzedza” – powiedział prof. Caruso, dziekan wydziału mikrobiologii i mikrobiologii klinicznej na uniwersytecie w Brescii oraz dyrektor laboratorium w tamtejszym szpitalu.

 

Według informacji wirusologa włoski szczep koronawirusa wykryty został przypadkowo. Wykazano go w kwietniu podczas obserwacji jednego z pacjentów, u którego utrzymywała się nietypowa infekcja. Po jego wyzdrowieniu jeszcze kilkukrotnie testowany był na obecność koronawirusa. Wszystkie badania począwszy od sierpnia dawały wynik pozytywny. Wskazywać by to miało na duże pokłady wirusa.

 

„W listopadzie postanowiliśmy przeprowadzić sekwencjonowanie wirusa, by ustalić, dlaczego się utrzymuje i ku naszemu zdumieniu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że zidentyfikowaliśmy nową odmianę, podobną, ale nie identyczną jak angielska, która zaczynała też krążyć we Włoszech” – powiedział profesor Caruso. Dodał on również, że jak wynika z przeprowadzonych badań włoska odmiana koronawirusa powstała na początku lipca.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ New York Times (zrzut ekranu)

Komentarze