Wstrząsające przewidywania premiera! Za niedługo czeka nas ogromny wzrost zakażeń?

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o dostarczeniu do Polski 300 tysięcy szczepionek. Zapowiedział również, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne dawki. Podczas swojej wypowiedzi przewidywał on jednak wystąpienie w najbliższym czasie trzeciej fali pandemii.

 

Pierwsze osoby w Polsce zaszczepiły się już przeciw koronawirusowi. W najbliższych dniach przeprowadzane będą kolejne szczepienia. Jak poinformował premier w poniedziałek trafiło do Polski 300 tysięcy dawek. „Dzisiaj przyjechało do Polski 300 tysięcy dawek szczepionek przeciw COVID-19 i rozpoczynamy dystrybucję. Dziś i jutro ruszą do ponad 250 szpitali” – poinformował premier.

 

Mateusz Morawiecki cały czas przestrzega jednak przed zbliżającą się trzecią falą koronawirusa. „Trzecia fala wirusa może być groźniejsza niż pierwsze dwie fale. Dlatego ta dawka szczepionki może być jednocześnie dawką nadziei. Mamy do wyboru albo strach, ryzyko, albo nadzieję i bezpieczeństwo” – mówił premier podczas poniedziałkowej konferencji.

 

W niedzielę wypowiadał się w podobnym tonie. Stwierdził on, że podczas świąt Polacy spotykali się w liczniejszym gronie osób niż we wcześniejszych dniach. Z tego też powodu Mateusz Morawiecki przewiduje ostry wzrost zakażeń w przeciągu dwóch, trzech tygodni.

 

„Stąd też trzymamy miejsca w szpitalach, stąd też mamy nadmiar respiratorów, stąd też również nałożone obostrzenia, po to, by trzecia fala, o której mówią epidemiolodzy, że może przyjść w styczniu, lutym – by ona nie dokonała bardzo istotnych zahamowań w funkcjonowaniu służby zdrowia i w gospodarce” – zapowiedział premier.

 

Źródło: PAP, Radio Zet

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)Komentarze