Wstrząsający atak nożownika we Francji! Nie brakuje rannych i zabitych! Kobiecie ucięto głowę

We francuskiej Nicei doszło do wstrząsającego ataku nożownika, który zamordował w Bazylice Notre – Dame trzy osoby. Napastnik został raniony przez policję przewieziono go do szpitala. Podczas zatrzymania miał krzyczeć „Allahu Akbar”.

 

Mężczyzna uzbrojony w nóż zamordował trzy osoby – dwie kobiety i mężczyznę – w ataku terrorystycznym na kościół w Nicei. Do tego zdarzenia doszło w czwartek o 9 rano w Bazylice Notre-Dame w centrum miasta. Jedną z ofiar była 70-letnia kobieta, której ścięto głowę w kościele. Drugą ofiarą był mężczyzna, uważany za naczelnika kościoła. Kobieta po czterdziestce została ciężko ranna i zdołała uciec z kościoła, ale zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

 

Policja opisując to wydarzenie mówiła o „scenach z horroru”. Krajowy prokurator od razu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie tego zamachu terrorystycznego. Sprawcę tych zabójstw policja bardzo sprawnie ujęła, a podczas aresztowania postrzeliła. Gdy był zakuwany w kajdanki według burmistrza Nicei wielokrotnie miał powtarzać „Allahu Akbar”. Zamachowiec, który odniósł rany został przewieziony do szpitala.

 

Burmistrz Nicei Christian Estrosi nie krył oburzenia tym wydarzeniem.

 

„Wystarczy… musimy usunąć ten islamofaszyzm z naszego terytorium” – powiedział.

 

Również w czwartek we Francji pojawiły się doniesienia, że mężczyzna z nożem i groźnymi przechodniami na ulicy w Awinionie został zastrzelony przez policję.

 

Źródło: The Guardian

Foto: You Tube/ Sky News (zrzut ekranu)Komentarze