Wstrzymana produkcja popularnego PIWA! Pracownik browaru ma koronawirusa

Popularny browar wstrzymał swoją produkcję w Lublinie. Dowiedz się, o którą rozlewnię piwa chodzi.

Powodem wstrzymania produkcji stało się zakażenie koronawirusem wśród jednego z pracowników.

 

Po przeprowadzeniu wywiadów telefonicznych ze wszystkimi wskazanymi osobami, które mogły mieć kontakt z chorym, sanepid podjął decyzję o objęciu niektórych pracowników kwarantanną.

 

Jak mówi Dziennikowi Wschodniemu wojewódzki inspektor sanitarny Maria Korniszuk, do zakażenia u związanej z browarem osoby doszło najprawdopodobniej poza województwem lubelskim, bo od jakiegoś czasu przebywa ona na północy Polski.

 

„Jest duże prawdopodobieństwo, że zaraziła się w podróży lub w miejscu, w którym teraz przebywa. Mimo to firma podjęła działania i wytypowała 100 osób, które mogły mieć kontakt z tym pracownikiem. Są na obserwacji. Na razie u nikogo nie wystąpiły objawy świadczące o zakażeniu”.

– przyznaje Korniszuk.

 

 

„W dniu 4 kwietnia br. otrzymaliśmy informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników naszej firmy. Wobec powyższego Zarząd Spółki zdecydował o niezwłocznym wstrzymaniu produkcji w Browarze nr 1 przy ul. Kunickiego w Lublinie”.

– poinformował dyrektor generalny spółki Perła – Browary Lubelskie, Andrzej Rutkowski

 

Browar Perła ma wrócić do pracy 14 kwietnia. Spółka przekonuje jednocześnie, że obecność koronawirusa u jednego z pracowników nie wpływa na „bezpieczeństwo produktu finalnego”.

 

„Proces produkcji piwa jest w pełni zamknięty i wysoce zautomatyzowany. Nie istnieje możliwość fizycznego kontaktu pracowników z samym produktem jakim jest piwo, czy to w trakcie jego warzenia, czy też rozlewu do opakowań”.

-podkreśla dyrektror Spółki.

 

ZOBACZ TEŻ:„To czas wyrzeczeń”! Policja nakłada kary po 12 tysięcy złotych za JAZDĘ NA ROWERZE oraz…

 

 

Źródło:dziennikwschodni/pixabayKomentarze