Wybierasz się do galerii handlowej? Poznaj nowe zasady parkowania!

Do niedawana galerie miały ograniczoną możliwość działania. Teraz możemy iść na większe zakupy, warto więc znać nowe zasady parkowania.

Otwarte mogły być sklepy spożywcze i apteki. Od 4 maja działalność galerii została znacznie zwiększona. Jakie sklepy działają i jakie są zasady parkowania?

 

Nowe zasady działania galerii handlowych

Większość sklepów może działać normalnie choć z ograniczaniem – zachowania limitu 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. W związku z tym przy większej liczbie klientów można spodziewać się kolejek przed sklepem.

Z dalszymi obostrzeniami działać będą strefy gastronomiczne. Muszą być wydzielone i oddzielone od pozostałej części obiektu, a klienci zobowiązani są do utrzymania 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce.

Dania można kupować na wynos i w ramach dostaw.

 

Które punkty nie będą działać?

Jak podaje rządowy serwis:

 

„W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court).”

 

>>>W tym hotelu wynajmiesz pokój za 1 zł! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

 

Nowa zasady parkowania

Uradowani możliwością zakupów w galerii, często zapominamy, że wprowadzono też zasady dotyczące parkowania!

Te wytyczne mają ograniczyć liczbę osób przebywających w galerii. Konkretnie – należy parkować na co drugim miejscu. Zarządzający obiektem powinien albo wydzielić konkretne miejsca do parkowania, albo zamieścić stosowną informację na parkingu.

Co jeśli nie będzie miejsca, by zostawić auto na „co drugim” miejscu? Czy powinniśmy wtedy opuścić galerię? Na szczęście nie, wystarczy wtedy zachować inne środki ostrożności tj.:

 

„w przypadku braku takiej możliwości o zachowanie dystansu przy wsiadaniu/wysiadaniu z pojazdów

 

Czy grożą nam kary za nieprawidłowe parkowanie?

Jeśli zaparkujemy auto bezpośrednio przy innym samochodzie – czy grozi nam za to kara?

Obecnie brak informacji na ten temat. Spodziewać się można, że kar nie będzie, bo trudno udowodnić, kto pierwszy zaparkował na danym miejscu. Oczywiście pomocny może być monitoring.

Analizując jednak rządowe wytyczne widać, że ustawodawca liczy raczej na zdrowy rozsądek klientów galerii.

 

>>>Otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja to fikcja! W wielu miastach…Komentarze