Wybierasz się do Izraela? Uważaj! Ambasador apeluje…

W stronę terytorium Izraela wystrzelono ze Strefy Gazy serię rakiet, które przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski apeluje do wszystkich podróżujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

„Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz” – tak swój wpis w mediach społecznościowych rozpoczął ambasador Marek Magierowski. Informacja została udostępniona ze względu na niebezpieczną sytuację, która obecnie ma miejsce w Izraelu.
W ważnym komunikacie ambasador zacytował również wpis ambasady Izraela:  „Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność”.
Jakiś czas temu Izrael przeprowadził w Gazie serię ataków rakietowych. W wyniku ostrzału zginął wysoki rangą przywódca palestyńskiego ugrupowania Islamski Dżihad Baha Abu Al-Atta. Oprócz przywódcy Al-Atty zginęła także jego żona. Niedługo później w stronę Izraela wystrzelono kilkanaście rakiet, zostały one przechwycone przez system antyrakietowy. 
Na chwilę obecną wiemy, że dowództwo nakazało zamknąć szkoły na południu i w centrum Izraela. Cywile zostani poproszeni o nie wychodzenie z domu. 

W związku z sytuacją w Izraelu w telewizji zostanie wyemitowane specjalne orędzie do narodu. Zostanie wygłoszone przez premiera Benjamina Netanjahu, a także szefa sztabu izraelskiej armii, Aviva Kochavi.

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: TO wydarzyło się na Marszu Niepodległości! Wielu nie zauważyło

 Komentarze