Wyjątkowo ekstremalna pogoda w weekend! Należy spodziewać się…

Prognoza pogody na weekend jest wyjątkowo zaskakująca. Synoptycy mówią o „fali ciepła”.

Biorąc pod uwagę fakt, że mamy środek zimy, pogoda w ten weekend będzie wyjątkowo ekstremalna. Synoptycy przewidują, że temperatura znacznie wzrośnie. Zaraz po tym powróci znów zima.Piątek był deszczowy, wiał silny wiatr, jednak jak informuje portal fanipogody.pl, na skutek zalegania nad wschodnią Polską chłodnego powietrza na wysokości 850 hPa, wczesnym rankiem padał tam intensywnie śnieg. W miarę jednak upływu dnia zamienia się on w deszcz ze śniegiem, a następnie w deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i marznącymi opadami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świadczenie 500+ dla obu rodziców? Jest decyzja rządu!

 

W ten weekend natomiast do Polski dotrze południowe, ciepłe powietrze, które przyniesie wyjątkowo wysoką temperaturę. Zima nie przypomina już tych sprzed lat. Widzimy powoli skutki globalnego ocieplenia. Według synoptyków Cumulusa prognozujących dla Wirtualnej Polski w sobotę za sprawą niżu znad Morza Norwerskiego będzie pochmurno z opadami deszczu i mżawki.

 

Jak zapowiada serwis Severe Weather, w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się ostrej fali zimna. Modele synoptyczne wskazują na poważne ochłodzenie w połowie tygodnia w środkowo-zachodniej Europie, na Bałkanach i nad Morzem Śródziemnym. Synoptycy zapowiadają także sporo śniegu

 

ZOBACZ TAKŻE: 15 000 zł średniej pensji? Tyle dostali w 2019 pracownicy w TYM zawodzie!

 

źródło: wirtualnapolska.pl, Severe Weather

fot. unsplashKomentarze