Wykorzystywali kobiety na potęgę. TO funkcjonowało od lat

To się w głowie nie mieści! W Polsce nadal wykorzystywane są kobiety. Policjanci trafili na trop sześciu agencji towarzyskich. To, co zobaczyli na miejscu, szokuje.

Akcja była wymierzona w proceder czerpania korzyści z nierządu innych osób. W trakcie działań, które miały miejsce w Siedlcach i okolicach, policjanci zatrzymali 5 podejrzanych osób w wieku od 30 do 59 lat, a także zlikwidowali 6 agencji towarzyskich, działających w mieszkaniach. Zabezpieczono też broń palną maszynową, jak również narkotyki (amfetaminę, marihuanę i kokainę). Przejęto także sprzęt mogący posłużyć do uprawy konopi.

– Śledczy ustalili szereg miejsc, w których świadczone były usługi seksualne i przechowywane narkotyki, jak również osoby podejrzane o zorganizowanie całego procederu. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani utworzyli sieć agencji towarzyskich tzw. ,,mieszkaniówek”, w których od połowy 2018 roku mogło ,,pracować” nawet 60 kobiet – informują policjanci.

policja

Podejrzani mogli nakłaniać do pracy kobiety, które w zamian za udostępnianie mieszkań i ochronę oddawały część dochodu z nierządu. Proceder funkcjonował prawdopodobnie pod przykrywką agencji nieruchomości.

– W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, 5 osób usłyszało zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych – podała policja.

Dodatkowo dwóm podejrzanym zarzucono wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków, a jednej także posiadanie nielegalnej broni. Cztery osoby tymczasowo aresztowano. Za te przestępstwa grozi nawet piętnaście lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Myślały, że to policjant. Prawda okazała się BRUTALNA

Fot. Pixabay, policja.plKomentarze