Wykryto nowy szczep koronawirusa! Rozprzestrzenia się bardzo szybko! Spowoduje kolejną falę zakażeń?

Bardzo niepokojące doniesienia dochodzą z Wielkiej Brytanii. Wykryto tam bowiem nowy szczep koronawirusa. Rozprzestrzenia się ona dość szybko i coraz więcej osób jest nim zakażona. Sprawą ma się zająć Światowa Organizacja Zdrowia.

 

Sytuacja w Wielkiej Brytanii w związku z koronawirusem jest bardzo trudna. Jest to trzecie państwo świata z największą do tej pory odnotowaną ilością zakażeń wirusem z Wuhan. Na wyspach zakaziło się już 1 805 264 osób, a zmarło 64 402. Gorzej jest tylko we Francji oraz Stanach Zjednoczonych.

 

Na domiar złego w Wielkiej Brytanii wykryto nowy szczep koronawirusa. Brytyjski minister zdrowia poinformował już o tym WHO.

 

Nowy wariant wirusa z Wuhan potwierdzono w południowo-wschodniej Anglii. Przypuszcza się, ze może on stać za zwiększona ilością zakażeń w tym regionie. Matt Hancock zaznaczył, iż w ostatnich dniach nastąpił gwałtowny „wykładniczy” wzrost liczby nowych zakażeń w Londynie , hrabstwie Kent oraz częściach Essex i Hertfordshire.

 

„Obecnie zidentyfikowaliśmy ponad tysiąc przypadków z tym wariantem, głównie w południowej Anglii, chociaż przypadki zidentyfikowano na prawie 60 różnych obszarach, a ich liczba szybko rośnie. Podobne warianty zidentyfikowano w innych krajach w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Powiadomiliśmy Światową Organizację Zdrowia o tym nowym wariancie” – stwierdził minister zdrowia Wielkiej Brytanii.

 

Na razie nie do końca wiadomo, czy nowy szczep powoduje jakieś inne dolegliwości lub byłby odporny na szczepionkę. Minister zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdził, że „nic nie sugeruje”, by tak było.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ New York Times (zrzut ekranu)Komentarze