WYMIANA prawa jazdy! Musi to zrobić właściwie KAŻDY!

prawa

Ważna informacja dla kierowców. Jest nowy wzór prawa jazdy. Czy kierowcy muszą wymienić swój dokument?

Z dniem 4 marca 2019 roku dotychczasowy wzór prawa jazdy uległ zmianie. Dokumenty wydawane od tego dnia nie posiadają adresu kierowcy. Celem jest dostosowanie obecnych przepisów do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Ale uspokajamy. Dokumenty, które obecnie posiadają kierowcy będą ważne aż do dnia końca ważności. Nowy wzór dokumentów będzie obowiązkowy w momencie wymiany prawda jazdy na nowe, po jej upływie. Dopiero z czasem nowe prawo jazdy będą musieli mieć wszyscy kierowcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: WYPŁATA 13. emerytury! Wiemy kiedy dostaniesz pieniądze.

 

Do tej pory kwota, którą trzeba zapłacić za wydanie nowego prawa jazdy np. po zmianie adresu zamieszkania wynosiła 100 zł i 50 groszy. Zmiany Ministerstwa Infrastruktury przewidują, że od 4 marca na dokumencie prawa jazdy nie będzie już naszego adresu, co oznacza, że w momencie przeprowadzki nie będzie konieczności wyrobienia nowego dokumentu. Prawo jazdy trzeba będzie wymienić w momencie zmiany imienia lub nazwiska lub gdy ważność straciła któraś z kategorii prawa jazdy.

 

Kierowcy posiadający bezterminowe prawo jazdy nie zostaną z jednym dokumentem do końca życia. Mają je osoby, które uzyskały je przed 2015 rokiem. Później wydawane były dokumenty ważne przez 15 lat. Bezterminowe dokumenty będą wymieniane obowiązkowo w latach 2028–2033, już z 15-letnim okresem ważności.

 Komentarze