Wymioty, ataki astmy, podrażnienia oczu – to może cię spotkać po kontakcie z tymi gąsienicami. Są szalenie niebezpieczne

 

W wypadku kontaktu z włoskami dochodzi do silnej reakcji alergicznej. Na skórze pojawiają się bąble i zaczerwienienia, skóra boli, piecze i swędzi. Podrażnione włoskami oczy łzawią i są przekrwione. W skrajnych przypadkach może dojść do wymiotów a nawet ataków astmy. 

 

ZOBACZ TEŻ: 2-letnia dziewczynka przez 9 dni mieszkała z martwymi rodzicami! Kiedy policjanci weszli do środka zastali makabryczny widok!

 

Dortmundzie z ich powodu zamknięto kempingi, szkoły, place zabaw i baseny. W Wolfsburgu odwołano zaś festyn i maraton! Setki Niemców zgłaszają się do okulistów twierdząc, że ich oczy są podrażnione przez włoski korowódek.

 

Z tego powodu do walki z gąsienicami wysłano specjalistów, którzy zbierają je i eliminują. Lekarze zalecają by po każdym spacerze wytrzepać i zmienić ubranie, oraz wyczesać włosy. Pocieszają też, że plaga powinna zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni – w końcu korowódki muszą przeobrazić się w motyle!

 

źródło: wp. pl/ foto: wikipedia. pl/ 

Komentarze