Wymowne słowa Lewandowskiego o Brzęczku. Ten wywiad przejdzie do historii?

Polska przegrała 0:2 z Włochami w piątej kolejce Ligi Narodów. Śmiało można stwierdzić, że ten wynik to najniższy wymiar kary. Piłkarze po meczu nie kryli rozgoryczenia. Szczególnie wymowny był wywiad Roberta Lewandowskiego dla dziennikarza TVP Sport.

 

Reprezentacja Polski w meczu z Włochami nie pokazała w zasadzie nic. Spotkanie to przypominało jeszcze nie tak odległe starcie z Holendrami, w którym nasi kadrowicze kompletnie nie zagrozili bramce swoich rywali. Podobnie było również w przypadku niedzielnego meczu. Wobec tego w wywiadzie po spotkaniu Robert Lewandowski nie krył swojego rozgoryczenia.

 

„Taktycznie wyglądaliśmy bardzo słabo, zarówno w defensywie jak i ofensywie mało, co funkcjonowało. Baliśmy się podejść do pressingu, jak zapressowaliśmy to też nie było to, co powinno być. Taktycznie dzisiaj nie mogliśmy spróbować nawet Włochom przeszkadzać” – powiedział Robert Lewandowski.

 

Zapytany o plan na mecz przez długi czas nie był w stanie w ogóle odpowiedzieć na to pytanie i tylko uśmiechnął się pod nosem.

 

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1328101214614151171

 

Później stwierdził jednak, że „ przygotowując się do tego meczu wiedzieliśmy, że musimy spróbować zaatakować, przy piłce się utrzymać, ale co innego w teorii, co innego w praktyce. Przed nami dużo rzeczy do poprawy szczególnie w treningu, by wykorzystać każdy trening na maksa, bo ten mecz pokazał, że przy odrobienie słabszej dyspozycji, ale też przygotowaniu do meczu ciężko będzie nam rywalizować z takimi drużynami.

 

Foto: You Tube/ TVP Sport (zrzut ekranu)

Komentarze