Wymowne słowa prezydenta o aborcji eugenicznej

W czwartek późnym popołudniem Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis dotyczący dopuszczalności aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Decyzja ta wywołała falę protestów. W sprawie aborcji eugenicznej na łamach Dziennika Gazety Prawnej wypowiedział się również prezydent Andrzej Duda.

 

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. W uzasadnieniu stwierdzono, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i w związku z tym jest chronione przez ustawodawcę.

 

W piątek w Dzienniku Gazecie Prawnej pojawił się wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą, który wypowiedział się m.in. na temat aborcji eugenicznej. Stwierdził on, że nigdy nie ukrywał, iż aborcja z powodów eugenicznych według niego w Polsce powinna być zakazana.

 

„Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia” – powiedział.

 

W wywiadzie ustosunkował się również do społeczności LGBT. Stwierdził, iż „LGBT to ruch społeczny, a więc ludzie, których łączy określona ideologia”. Po czym dodał: „Dlatego są razem, mają wspólne poglądy na wiele rzeczy, są złączeni ideologią”.

 

„Ci ludzie chcą zmieniać świat według swojej ideologii, w sposób, z którym ja się nie zgadzam. A jak wiadomo, mamy demokrację, można mieć różne poglądy” – powiedział o społeczności LGBT prezydent.

 

Źródło: wPolityce.pl

Foto: You Tube (zrzut ekranu)

 Komentarze