Wymowny komentarz Donalda Tuska odnośnie protestów aborcyjnych

W piątek w Warszawie odbyły się protesty spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Frekwencja na nich wyniosła kilkadziesiąt tysięcy osób. Wobec tego Donald Tusk na swoim koncie na Twitterze pokusił się o komentarz.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego twierdzący, iż aborcja eugeniczna jest w Polsce niezgodna z ustawa zasadniczą doprowadził do masowych protestów w różnych miastach naszego kraju. Część z nich była pokojowa, na części natomiast dochodziło do aktów agresji, jak chociażby w Poznaniu, gdzie miejsce miała bójka obrońców kościoła z demonstrantami. Podobny scenariusz był parę dni temu w Warszawie, gdzie strajkujący obrzucili różnymi przedmiotami ludzi broniących dostępu do świątyni.

 

Piątkowy protest zebrał liczne grono osób. Podczas niego doszło do zamieszek, lecz po pewnym czasie zostały one uspokojone przez policję. Wśród nich ucierpiał m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz, który został zagazowany. Mimo wszystko wiele osób była bardzo zadowolonych z protestów. Wśród nich był Donald Tusk, który za pomocą Twittera przekazał swoje wrażenia odnośnie demonstracji. Wraz z wpisem zamieścił również zdjęcie, na którym widać liczne grono manifestujących.

 

„Warsaw now! Poland Is Not Yet Lost.” – napisał na Twitterze były premier, co znaczy: „Warszawa teraz! Jeszcze Polska nie zginęła”.

 

 

Foto: You Tube/ poslatnews.pl (zrzut ekranu)Komentarze