WYNIKI konkursu EUROWIZJA Junior! Sukces VIKI GABOR zajęła…!!!

Dziś (24.11) w Gliwicach odbył się finał konkursu Eurowizja Junior.

Coroczny konkurs organizowany jest od 2003 roku, a w Eurowizji Junior mogą brać udział wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat. Reprezentantka Polski Wiktoria (Viki) Gabor ma 12 lat, a z jej udziałem nasz kraj wiązał wielkie nadzieje.

 

Konkursowe reguły

Dziecięca Eurowizja ma kilka ciekawych zasad, na przykład:

  • reprezentantem danego kraju może być osoba, która zamieszkuje go zaledwie przez dwa lata
  • na scenie może być tylko ośmiu wykonawców
  • piosenka konkursowa musi być krótsza niż trzy minuty
  • utwór może zawierać fragmenty po angielsku, jednak nie więcej niż 40%
  • maksymalna liczba finalistów konkursu nie może być większa niż 20

 

Finał w Gliwicach

W tym roku to Polska zajęła się organizacją Eurowizji Junior. Stało się tak dlatego, że zgodnie z zasadami konkursu zwycięski kraj ma pierwszeństwo w prawie do organizacji tego wydarzenia.

Imprezę zorganizowano w hali Arena Gliwice – jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Koncert prowadzili Ida Nowakowska i Olek Sikora z TVP 2 wraz z Roksaną Węgiel – zwyciężczynią ubiegłorocznej Eurowizji Junior.

 

eurowizja
Prowadzący koncert – fot. screen tvp

 

Junior czy dorosły?

Podczas koncertu w Gliwicach wystąpiło 19 uczestników w następującej kolejności. Polska była zatem jako jedenasta.

eurowizja junior
kolejność występów – fot. instagram.com/p/B5BFXBDlmP0/

Występy uczestników były bardzo zróżnicowane – począwszy od współczesnych, dance’owych rytmów po wykonania aspirujące do operowych wokaliz. Podobnie z charakterem samych piosenek – niektóre były pogodne i mieszczące się w kategorii dziecięcych. Większość jednak utworów oraz sposób ich prezentacji, do złudzenia przypominało dorosłe wykonania.

 

Występ Viki

Polska reprezentantka Wiktoria (Viki) Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids, która do Eurowizji dostała się dzięki zwycięstwu w Szansie na Sukces >>>zobacz tutaj

W konkursie Eurowizja Junior wystąpiła jako jedenasta. Powitana została gorącymi brawami, jednak na początku widać było, że zjada ją stres. Viki miała przerażoną minę i nie pomagał też jej makijaż – przypominający łzy.

viki gabor
„zapłakany” makijaż – fot. screen tvp

Jednak już po pierwszej zwrotce Wiktoria nabrała wielkiej energii i z wigorem wykonała swoją piosenkę konkursową Superhero.

 

Viki Gabor zajęła…

Po sukcesie Roksany Węgiel, Polska miała apetyt na kolejne zwycięstwo.

Wyniki Eurowizji Junior ogłoszono po zamknięciu głosowania widzów oraz ogłoszenia wyników profesjonalnego jury. Głosować można było przez internet wybierając od 3 do 5 wykonawców. Jako pierwsze podano wyniki głosowania jurorów. W tym rankingu na pierwszym miejscu znalazł się Kazachstan, Polska była na drugim miejscu.

Następnie dodano głosy z głosowania internetowego. Prowadząca Ida Nowakowska dawkowała emocje podając głosy widzów. Finalnie konkurs wygrała PolskaViki Gabor zajęła pierwsze miejsce!!!

 

Czytaj też: ROGALSKA weźmie ŚLUB z Tomaszem KAMMEL!? Dziennikarka odpowiada!

 

fot. instagram.com/vikigaborofficial/Komentarze