Wypadek na poligonie. Są poszkodowani

Trzech żołnierzy z załogi czołgu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostało poszkodowanych podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpackie). Do zdarzenia doszło w środę. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że badane jest, czy żołnierze mogli zatruć się spalinami. Zdarzenie bada Żandarmeria Wojskowa oraz komisja powołana przez dowódcę brygady.

 

Jak powiedział rzecznik 21. BSP kpt. Konrad Radzik:

„W trakcie ćwiczeń poligonowych utracono łączność z załogą jednego z czołgów. Żołnierze z innego wozu pobiegli sprawdzić, co się wydarzyło. Okazało się, że załoga potrzebuje pomocy medycznej. Zaraz potem poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie”.

 

Dwóch żołnierzy czuje się już dobrze, choć nadal jest na obserwacji. „Natomiast trzeci żołnierz jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”.

 

Według niego, poszkodowani nie mieli żadnych obrażeń fizycznych lub ran. O wypadku zostały powiadomione rodziny. Poszkodowanych odwiedził w środę dowódca 21. BSP.

 

PAP
kdKomentarze