Jak wypłacić pieniądze z bankomatu i nadal mieć je na koncie?

 ,,Pieniądze szczęścia nie dają’’, ale w zasadzie… Niebezpiecznik.pl zdradza sekret jak okraść bankomat wiertarką i gadżetem za 15 dolarów.

 

Nowe metody bezpieczeństwa i nowe metody kradzieży – służby i złodzieje idą łeb w łeb. Przestępcy znaleźli nowy sposób na wypłacanie pieniędzy z bankomatu przez wysłanie specjalnego sygnału do podajnika. Sęk w tym, że w tym celu należy użyć wiertarki.

 

Najwidoczniej wysadzenie bankomatów znudziło się już złodziejom, teraz przyszła pora na nieco dyskretniejszą metodę. Wiertarka służy do dostania się do portu szeregowego, znajdującego się jedynie w starszych typach bankomatów, jest on podłączony do magistrali, która odpowiada za przekierowanie sygnału z komputera do podajnika pieniędzy. Co ciekawe brak uwierzytelnienia między modułami pozwala na wydanie komendy z innego komputera, by nie stać z laptopem przy bankomacie złodzieje stworzyli  kosztujący zaledwie 15 dolarów sprzęt, który umożliwia przekierowanie sygnału, a tym samym wypłacenie pieniędzy bez użycia karty i strat na koncie.

 

 

Źródło: niebezpiecznik.pl

Fot.: pixabay

Kg

 

 Komentarze