Wyrzucasz choinkę do śmietnika?! Możesz zostać ukarany mandatem!

Większość z nas kilka dni po święcie „Trzech Króli”, bądź wizycie duszpasterskiej pozbywa się żywej choinki ze swojego domu. Drzewko, które stało od Wigilii zaczyna obumierać i wygląda nieestetycznie. Mieszkańcy bloków zazwyczaj wyrzucają choinkę do śmietnika. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że można za to zostać ukaranym mandatem.

Warto wiedzieć, że jeśli wyrzucamy choinkę do śmietnika musimy to zrobić w odpowiedni sposób. Dlaczego? Powód jest prosty, straż miejsca może ukarać nas nawet kilkuset złotowym mandatem  i ma do tego pełne prawo. Dlatego pozbywając się choinek z naszych domów musimy pamiętać o bardzo prostej zasadzie. Najlepiej zrobić to dzień przed przyjazdem śmieciarki, która zabierze uschnięte drzewko i nie będzie żadnego problemu.

 

 

ZOBACZ:Bydgoszcz: dzieci znalazły na śmietniku zużyte strzykawki. Skończyło się tragicznie

 

 

Należy także pamiętać, by nie wkładać choinki bezpośrednio do kontenera tylko oprzeć ją o śmietnikową wiatę. Po pierwsze nie będzie ona zajmowała zbyt dużo miejsca w koszu, a po drugie będzie widoczna dla ekipy zajmującej się zbieraniem odpadów i wyląduje w śmieciarce jako pierwsza. Wrzucając drzewko bezpośrednio do kontenera ryzykujemy najwięcej, ponieważ za to straż miejska może ukarać nas wysokim mandatem. Dlatego absolutnie nie wrzucajmy jej do koszy, a w szczególności tych przeznaczonych na odpady z plastiku, szkła czy papieru, ponieważ świąteczne drzewko również podlega segregacji.

 

ZOBACZ TAKŻE:Kobieta ZOSTAWIŁA NOWORODKA W TORBIE NA ŚMIECI za supermarketem! (WSTRZĄSAJĄCE WIDEO)

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

 

 Komentarze