Wyrzucasz fusy z zaparzonej kawy do kosza? To duży błąd! Zobacz, jak możesz je wykorzystać

Wyrzucasz fusy z zaparzonej kawy do kosza? To duży błąd! Zobacz, jak możesz je wykorzystać

Picie kawy to rytuał znany i uwielbiany na całym świecie. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym, kofeina zawarta w kawie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona. Większość z nas po wypiciu wyrzuca fusy z kawy do kosza. Okazuje się, że niepotrzebnie. Zobacz, w jaki sposób możesz je wykorzystać!

Fusy z kawy to idealne rozwiązanie na pozbycie się insektów. Rozsyp kawę na spodeczkach, a następnie ustaw je w miejscach, do których najczęściej przychodzą owady. Połóż je np. w pobliżu miski z owocami. Po niedługim czasie zauważysz brak muszek owocówek.

Zużyte fusy możesz wykorzystać jako neutralizator zapachów. Przesyp je na spodek, a następnie wstaw do lodówki. Szybko poczujesz ogromną różnicę.

Co ciekawe, fusy z zaparzonej kawy mogą być idealnym, a przy tym naturalnym nawozem do roślin doniczkowych. 2 łyżeczki fusów zalej szklanką wody. Miksturę dokładnie wymieszaj, a następnie podlej nią kwiaty.

Źródło: Cała Ty

Zobacz też: Zmarł zaledwie dwa tygodnie po swoim ślubie! Przyczyna śmierci Pana Młodego okazała się przerażająca!Komentarze