Wysyłali na Ukrainę cegły zamiast papierosów

Grupę przestępczą, która trudniła się nielegalnym handlem papierosami na ogromną skalę rozbili funkcjonariusze CBŚP i celnicy z Przemyśla.

Jak informuje policja.pl, zatrzymano 5 osób. Straty Skarb Państwa oceniono na 110 mln złotych. Grupa miała zalegalizować wywiezienie z Polski 160 milionów sztuk papierosów. Jednak wyroby te nigdy nie opuściły naszego kraju. 12 transportów papierosów zamówiono we Włoszech, które miały trafić na Ukrainę. W rzeczywistości jednak za wschodnią granicę wysyłano nie wyroby tytoniowe, lecz cegły. Na granicy natomiast preparowano dokumenty potwierdzające, że to papierosy opuściły nasz kraj.

Funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla najpierw zatrzymali obywatela Ukrainy, który był jednym z organizatorów. Kilka godzin później policjanci zatrzymali kolejne 4 osoby, które brały udział w tym procederze. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych prawe 35 tysięcy euro, ponad 7 tysięcy dolarów i ponad 131 tysięcy złotych – dodaje policja.pl

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, przestępstw przeciwko dokumentom i naruszenia przepisów z kodeksu karno-skarbowego. Trzy osoby najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie – zaznacza policja.pl.

BR

Komentarze