Wywiad inwigilował dziennikarzy?

„Gazeta Polska Codziennie” pisze o inwigilacji na szeroką skalę, jaką Służba Kontrywiadu Wojskowego w czasach rządów Platformy Obywatelskiej miała prowadzić względem dziennikarzy opozycyjnych.

Według informacji „GPC”, SGW interesowała się dziennikarzami między innymi „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu Niezalezna.pl. 6 maja do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry miało wpłynąć zawiadomienie w tej sprawie.

„SKW za czasów rządów Donalda Tuska w niespotykany wcześniej sposób zbierała z naruszeniem prawa informacje na temat środowisk będących w opozycji do rządów Platformy i Bronisława Komorowskiego. Osoby będące na celowniku SKW były obserwowane, analizowano ich rozmowy telefoniczne, lokalizowano miejsca, gdzie się znajdują za pośrednictwem stacji BTS. W ten sposób służby wiedziały, kiedy, gdzie i z kim spotykają się inwigilowane osoby” – pisze gazeta.

I w tej sytuacji opozycjoniści z Platformy Obywatelskiej bezczelnie próbują pouczać polityków PiS w sprawie wolności obywatelskich.

Natalia W.Komentarze