Wzięła ZIMNY PRYSZNIC! Nie uwierzysz, co stało się później

Zimny prysznic o poranku? Dla wielu z nas brzmi to jak największa tortura, okazuje się jednak, że zimna kąpiel może przynieść nam mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Zimny prysznic – dlaczego warto kąpać się w zimnej wodzie?

 

Kąpiel w zimnej wodzie może okazać się zbawienna dla osób, które borykają się z nadwagą i otyłością. Badania przeprowadzone przez naukowców udowodniły, że ekspozycja ciała na działanie niskich temperatur przyspiesza metabolizowanie odłożonego, niezdrowego tłuszczu. Dzięki zimnej kąpieli szybciej usuniemy także niezdrowe toksyny z organizmu.

Zimne kąpiele mogą pomóc również osobom, które często uprawiają sport. Okazuje się, że taka czynność może przyspieszyć regenerację organizmu po intensywnych ćwiczeniach.

Zimne prysznice pomagają w usprawnieniu układu odpornościowego, dzięki nim hartujemy swój organizm.

Zimna kąpiel jest znacznie zdrowsza od tej gorącej. Dlaczego? Ponieważ nie przesusza naszej skóry, działa ujędrniająco, pobudza nasz umysł i ciało. Dzięki niej nasz mózg pracuje lepiej i czujemy się bardziej skoncentrowani.

 

Przez 10 dni brała zimny prysznic – zobacz, co stało się z jej organizmem!

Po wyjściu z łazienki nie mam już tej mgły w mózgu, którą mam zazwyczaj. Tej nieporadności, która sprawiała, że odstawiałam słoik z kawą do lodówki, a czasami wsypywałam kawę do cukierniczki zamiast do kubka. Nigdy wcześniej nie miałam też rano ochoty na seks. Teraz mi się zdarzyło. Prawdopodobnie pod wpływem zimna serce przyspiesza, i zaczyna intensywniej tłoczyć krew w różne miejsca, w tym również do mózgu – przyznaje dziennikarka Ewa, która przez 10 dni kąpała się w lodowatej wodzie.

 

 

 

Komentarze