WZRUSZAJĄCE spotkanie Agaty Dudy! Wszystkim poleciały ŁZY!

To było niezwykle wzruszające spotkanie Agaty Dudy. Wszystkim ciekły łzy! Co się stało?

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Agata Duda spotkała się online z pracownikami kawiarni, w której są zatrudnione osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Zobacz także: Możesz dostać 5 tys. zł od RZĄDU! Wystarczy tylko…

Cafe Równik jest prowadzone przez stowarzyszenie zajmujące się terapią osób niepełnosprawnych.

Agata Duda postanowiła odwiedzić kawiarnię. Nie mogła tego zrobić osobiście – wszystko przez pandemię – więc połączyła się z pracownikami przez Internet.

– W piątek pracownicy tego wyjątkowego lokalu podzielili się z Pierwszą Damą swoimi historiami i doświadczeniami, przybliżyli specyfikę pracy baristy, opowiedzieli o obsłudze klienta, pracy w kuchni i prowadzeniu dokumentacji. Sami niepełnosprawni z kolei ofiarowują wiele ciepła, pogody ducha i zdobytej w zawodzie wiedzy swoim mentorom, pomocnikom i terapeutom, co podkreślali dzisiaj współpracujący z lokalem studenci – relacjonowała Kancelaria Prezydenta.

Inicjatorką założenia kawiarni jest Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

– Ogromnie dziękuję za tę inicjatywę, za wspaniałą formę wykorzystania potencjału osób z niepełnosprawnościami i umożliwienie im pełnego uczestnictwa w życiu społecznym – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Spotkanie było bardzo wzruszające. Wszystkim łzy cisnęły się do oczu. Taka inicjatywa Pierwszej Damy zasługuje na pochwałę.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE słowa Dody! NAPISAŁA list do CÓRKI!

Fot. prezydent.pl

Źródło: prezydent.plKomentarze