Z OSTATNIEJ CHWILI! Roman Giertych zatrzymany przez CBA! Śledczy przeszukują jego dom!

CBA zatrzymało Romana Giertycha. Trwa przeszukiwanie jego domu. Żona oraz córka mecenasa wypowiedziały się w tej sprawie!

Mecenas Roman Giertych jest jednym z najbardziej znanych prawników w Polsce. Dodatkowo jest jednocześnie jednym z najbardziej otwartych i zajadłych krytyków Prawa i Sprawiedliwości, choć 15 lat temu był w koalicyjnym rządzie z PiS. Dziś często nie przebiera w słowach recenzując poczynania PiS-u.

W takim kraju żyjemy, zaczęło się. Jutro sąd miał rozpatrywać wniosek w sprawie aresztu dla Leszka Czarneckiego, którego reprezentuje mój mąż.

Powiedziała Barbara Giertych, żona znanego adwokata w rozmowie z dziennikarzami portalu naTemat.

O sprawie poinformowała internautów również córka Romana Giertycha Maria. CBA weszło do domu Giertychów dzisiaj, czyli 15 października. Adwokat został zatrzymany, natomiast jego dom jest przeszukiwany.

Dziennikarzom portalu naTemat udało się skontaktować z żoną Romana Giertycha, Barbarą Giertych.

Nie wiemy, gdzie został przewieziony mąż, prawdopodobnie do prokuratury w Poznaniu, ale nie mam pewności. Nie spodziewaliśmy się tego.

Powiedziała w rozmowie z naTemat, przyznając, że cała sytuacja była dla rodziny zaskoczeniem.

Aktualnie Roman Giertych jest pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego, który jest polskim miliarderem. Wobec niego toczy się śledztwo dotyczące związku z aferą GetBack. Prokuratura zabezpieczyła znaczny majątek Czarneckiego, a on sam wyjechał z kraju i nie wiadomo gdzie aktualnie przebywa.
Śledczy chcą postawić Czarneckiemu zarzut dotyczący oszustwa na sumę ok. 130 mln złotych na szkodę klientów banku oraz działania na szkodę spółki w kwocie ok. 80 mln złotych.
W piątek 16 października, sąd miał rozpatrywać wniosek w sprawie aresztu dla Leszka Czarneckiego.
Źródło: naTemat.pl, twitter.com


Komentarze