Z powodu koronawirusa REZYGNUJĄ z PŁATNEGO PARKOWANIA samochodów. Sprawdź, które miasta!

Dwa polskie miasta wycofują się z pobierania opłat za parkowanie samochodów. Takie rozporządzenie ma usprawnić walkę z wirusem.

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w Krakowie wprowadzono darmowe parkowanie.

 

„Chcemy ułatwić funkcjonowanie tym osobom, które muszą dojeżdżać do pracy w centrum, a obawiają się jazdy komunikacją miejską oraz tym, którzy opiekują się osobami mieszkającymi w centrum i robiącymi im np. zakupy”- czytamy w komunikacie krakowskiego urzędu miasta.

 

Wiadomo już jest, że Kraków rezygnuje także z poboru opłat i kontroli w strefie płatnego parkowania co najmniej do końca marca.

Ponadto od 16 marca aż do odwołania, patrole straży miejskiej nie kontrolują stref ograniczonego ruchu w mieście (wjazd do tych stref, dotąd mógł odbywać się jedynie po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń).

 

Podobne rozporządzenie wprowadzono w Gdyni. Wszystkie parkomaty na terenie miasta Gdyni zostały już oklejone folią. Od poniedziałku 16 marca, Strefa Płatnego Parkowania zawiesiła tam pobieranie opłat do odwołania. 

 

„Dziś rano zdecydowałem, że w Strefie Płatnego Parkowania @MiastoGdynia nie będą pobierane opłaty. Chcemy ograniczyć dotykanie parkomatów oraz umożliwić dojazd samochodem tym, którzy normalnie dojeżdżają komunikacją miejską. Ale nadal przede wszystkim nalegam: #zostanwdomu”napisał Twitterze prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 

W Polsce zamknięto wszystkie szkoły, uniwersytety, galerie handlowe. Zgromadzenia powyżzej 50 osób są odwoływane. Wszelkie senatoria, uzdrowiska również nie funkcjonują. Działania te mają na celu zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19.

 

ZOBACZ TEŻ:Jesteś w ciąży? Dowiedz się, czy jesteś bardziej narażona na koronawirusa!

 

Źródło:popularne.pl/pixabayKomentarze