podpalił żonę

Z zemsty podpalił żonę na środku ulicy. Uratowała się dzięki jednemu

Do przerażającej próby zabójstwa – bo raczej tak trzeba zakwalifikować ten bestialski czyn – doszło w piątek rano w Śremie w województwie wielkopolskim. Mąż postanowił się zemścić i podpalił żonę, która wytoczyła mu sprawę rozwodową. Jednak kobietę uratowała jedna rzecz.

Do ataku doszło na ulicy Szerokiej, niedaleko Wojska Polskiego około 5 rano. Mężczyzna gdy wypatrzył ofiarę podbiegł do niej, oblał łatwopalną substancją i podpalił żonę. Przerażona kobieta zaczęła biec po ulicy.

 

Wtedy nadszedł nieoczekiwany ratunek – inna kobieta idąca ulicą dogoniła ją j krzyknęła aby położyła się w śniegu. Spanikowana i poparzona ofiara ataku zrobiła to i wspólnie z wybawczynią zasypała swoje tlące się ubranie śniegiem. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

 

ZOBACZ: Obcinali jej palce i zmasakrowali twarz. Zwyrodnialcy z Torunia na ławie oskarżonych

 

Policja w ciągu godziny zatrzymała zabójcę na terenie nieodległej gminy – małżonkowie będący w trakcie rozwodu nie mieszkali już razem. Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.

 

Jest jednak jeszcze jeden aspekt tej sprawy – tajemnicza wybawczyni ofiary. Kobieta, która pomogła nie czekała na przyjazd służb tylko poszła w swoją stronę. Jest jednak bardzo ważnym świadkiem w sprawie, dlatego policja poszukuje jej i prosi o kontakt. Ktokolwiek może znać jej tożsamość, proszony jest o kontakt z Komendą Policji w Śremie, lub pod numerami telefonu: 61 28 15 277, 61 28 15 211 lub 609 802 836.

 

wp.pl/ foto: policjaKomentarze