Zaatakował nożem, zabarykadował się w domu, wyskoczył przez okno! [VIDEO]

Jest środa – 26 czerwca 2024 r. – tego dnia panuje piękna pogoda, a para z pieskiem spaceruje w okolicy ulicy Grota Roweckiego w Krakowie.

Pies zostaje potrącany przez rowerzystę i nagle dochodzi do tragicznej w skutkach awantury.

 

https://x.com/eryykkoo/status/1806093960420438490

 

Zaatakował nożem – Kraków

Wydarzenia przebiegły bardzo szybko. Właściciel zwrócił uwagę rowerzyście. Ten natomiast zaczął zachowywać się bardzo agresywnie.

 

W pewnym momencie rowerzysta rozpylił gaz w kierunku mężczyzny, a następnie uderzył go kilkukrotnie ostrym narzędziem, po czym uciekł.

– informuje krakowska policja.

 

Na nagraniu udostępnionym na platformie X wyraźnie widać napastnika z ogromnym nożem, a także ofiarę. Przerażony mężczyzna krzyczy:

 

Dostałem nożem! Dostałem nożem!

 

Zabarykadował się w domu, wyskoczył przez okno

Nożownik uciekł z miejsca zdarzenia i schował się we własnym domu. Policja jednak podejrzewała, że mężczyzna może się targnąć na własne życie.

 

Na miejscu pojawili się natomiast policyjni negocjatorzy, policjanci OPP, jak również policyjni kontrterroryści. Blok został otoczony funkcjonariuszami. Gdy policjanci szturmowali drzwi do mieszkania sprawcy, ten z nożem wyskoczył z mieszkania przez okno*

 

Richardson nawołuje do dymisji! „Szanowna Pani Dobrzyńska….”

 

Mieszkał jednak na parterze i tam został złapany przez policjantów, a w chwili zatrzymania 24-latek miał być bardzo agresywny i pobudzony. Co więcej, kilka dni wcześniej – 21.06.2024 – ten sam mężczyzna dokonał innej napaści.

 

…zaatakował kierowcę MPK . Tego dnia około godz. 20, 30 policjanci interweniowali na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie, gdzie jak ustalono rowerzysta, miał blokować przejazd autobusu, a następnie miał uderzyć pięścią (w której trzymał nóż ) w twarz kierującego autobusem MPK. 24-latek został wtedy zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

 

Tymczasem, jak podano w komunikacie, mężczyzna zaatakowany nożem jest ciężko ranny. „38-latka z ranami kłutymi zabrano do jednego z krakowskich szpitali, gdzie rozpoczęła się walka o jego życie. „

Nagranie ze zdarzenia poniżej.

 

*cyt. https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/47846,Zatrzymanie-sprawcy-ugodzenia-nozem-przechodnia-W-akcji-policyjni-kontrterrorysc.html

Komentarze