ZABRANO IM DZIECI do domu dziecka, a teraz szukają ich na FACEBOOK’u – Grupa liczy blisko 11 000 osób

ZABRANO IM DZIECI do domu dziecka, a teraz szukają ich na FACEBOOK’u – Grupa liczy blisko 11 000 osób

Na Facebook’u powstała grupa o nazwie Adoptowani poszukujący swoich bliskich ♡♡♡♡ , mająca na celu pomoc w odnalezieniu osobom adoptowanym swojego rodzeństwa. Grupa liczy już blisko 11 tysięcy osób, ma jawny charakter, a na jej forum praktycznie codziennie pojawiają się nowe informację. 

 

Po zagłębieniu się w treść udostępnianych postów łatwo można zauważyć, że są to nie tylko wpisy osób szukających swojego rodzeństwa. Na stronie znajdują się również posty dzieciaków oddanych do adopcji i rodziców, którzy zdecydowali się na oddanie potomstwa do domu dziecka lub z jakiegoś konkretnego powodu odebrano im prawa rodzicielskie. Niewykluczone, że posty na grupie publikują nie tylko biologiczni rodzice, którym odebrano prawa rodzicielskie, ale również rodzice obarczeni prawną regulacją bezwzględnego zbliżania się do dzieci, czego jak można się domyślać nie jest w stanie zweryfikować Facebook oraz moderator grupy. 

 

Warto zwrócić uwagę, że adoptowane dzieci, zwłaszcza te niepełnoletnie, nie powinny same ”na własną rękę” spotykać się z biologicznymi rodzicami. Często dzieciaki nie są świadome, że powinny zostać w odpowiedni sposób przygotowane na takie spotkania, ale również, że mogą one stanowić pewnego rodzaju niebezpieczeństwo, zwłaszcza, gdy prawa rodzicielskie były zabrane z powodów takich jak: znęcanie się lub molestowanie.

 

Grupa powstała, by pomagać osobom adoptowanym lub tym, których ktoś zabrał bliskich do adopcji – czytamy w pierwszym punkcie regulaminu grupy. Idea piękna i na pewno zasługująca na uznanie, szkoda jedynie, że na grupie pojawiają się również posty osób nieletnich oraz niezweryfikowane wpisy biologicznych matek i ojców. 

 

Dla przykładu jeden z tego typu postów:

Poszukuję dwójki swoich dzieci były w domu dziecka na ul. X po czym trafiły do adopcji zagranicznej sprawa adopcyjne odbyła się X i krótko po tym wyjechali corka X ur X w X i syn X ur X w X teraz już są pełnoletni na pewno imiona zostały im zmienione ale niestety nie posiadam więcej informacji na ich temat wiem tylko tyle że córka była w Polsce i szukała mnie i babci w starym miejscu zamieszkania . Proszę pomóżcie mi złapać kontakt z moimi dziećmi. Dołączam zdjęcia jakie mi zostały na pamiątkę

( z racji ochrony danych dane osobowe zostały zastąpione znakiem X)

 

Źródło: facebook

fot.:

kgKomentarze